Sidly Care

Sidly Care to profesjonalna opaska dla osób starszych, która oferuje wygodną i praktyczną usługę teleopieki — w tym przypadku nadzorem na odległość zajmują się wykwalifikowani zdalni opiekunowie. Marka Sidly posiada certyfikat medyczny, a w ich ofercie oprócz opasek telemetrycznych znajdziemy także właśnie usługi teleopiekuńcze. 

Urządzenie nie jest typowym gadżetem — nie jest to standardowy zegarek dla seniora. Mamy tu jasno sprecyzowane funkcje — opaska ma za zadanie alarmować opiekunów, kiedy pojawi się problem oraz wskazywać najważniejsze funkcje życiowe użytkownika. 

Opaska sidly care

Wygląd i podstawowe funkcje

Opaska Sidly Care nie posiada wyświetlacza — specjalnie została zaprojektowana tak, aby miała jak najwięcej miejsca na odpowiednie i niezbędne czujniki oraz sensory. To właśnie dzięki nim urządzenie umożliwia szybką reakcję na nagły wypadek, czy pojawienie się nietypowych dolegliwości zdrowotnych u starszej osoby. Opaska posiada wyłącznie niezbędne funkcje, dzięki którym nasz bliski może czuć się w pełni zaopiekowany. 

Dzięki aplikacji i platformie w języku polskim opiekun bez trudu może odczytać wszystkie najważniejsze dane i parametry zdrowotne swojego bliskiego na dowolnym urządzeniu — może być to smartfon, komputer lub tablet. 

Lokalizacja i zdalna opieka

W urządzeniu umieszczony został nadajnik GPS — opiekun jest w stanie określić miejsce pobytu bliskiego i w razie potrzeby szybko dotrzeć do niego z pomocą. Precyzyjna lokalizacja jest szczególnie przydatna, kiedy senior zasłabnie, czy ulegnie wypadkowi — liczy się wtedy każda sekunda. 

W opasce Sidly nie mogło oczywiście zabraknąć przycisku SOS. W opisywanym modelu guzik ten jest sporych rozmiarów, starsza osoba nie będzie miała więc problemu z obsługą urządzenia. Co więcej, przycisk ten posiada nawet napis w języku Braille’a — opaska jest więc odpowiednia także dla osób niewidomych. 

Smartband wyposażony jest w kartę SIM, a co za tym idzie — z powodzeniem może zastąpić telefon komórkowy. Jeśli Twój bliski nie potrafi korzystać ze smartfona lub często o nim zapomina, opaska z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem. Aby móc w pełni korzystać z zalet urządzenia i umożliwić komunikację opaski z aplikacją na telefonie opiekuna, czy z platformą medyczną, karta SIM musi być doładowana i zawierać pakiet internetowy. Jeśli zdecydujemy się na zainstalowanie własnej karty, korzystanie z profesjonalnej teleopieki nie będzie możliwe. 

Zdrowie i bezpieczeństwo

Opaska Sidly pozwala na stałe monitorowanie funkcji życiowych użytkownika urządzenia. Znajdziemy tu m.in. pulsometr do pomiaru tętna, czy barometr do mierzenia ciśnienia atmosferycznego otoczenia, które jak wiadomo, często ma wpływ na samopoczucie starszych osób. Częstotliwość pomiarów opiekun ustawia w aplikacji

Oprócz pulsometru, opaska Sidly charakteryzuje się takimi funkcjami jak krokomierz, czujnik założenia/zdjęcia opaski z ręki, monitor snu, czy przypomnienie o lekach, dzięki któremu starsza osoba otrzyma powiadomienie głosowe o konieczności zażycia konkretnego medykamentu. Opiekun bez trudu ustawi w aplikacji wirtualne ogrodzenie, czyli obszar, w którym senior powinien się znajdować.

Niewątpliwie bardzo istotną funkcją jest detektor upadku, który poinformuje opiekuna o tym, że jego bliski może potrzebować natychmiastowej pomocy. Senior nie zawsze może zdążyć z naciśnięciem przycisku SOS — w takim przypadku zadziała detektor — opiekun dzięki temu dowie się, że dzieje się coś niepokojącego. Alarm spowodowany upadkiem można odwołać, wystarczy przez 3 sekundy przytrzymać przycisk SOS, a opiekun otrzyma informację o fałszywym powiadomieniu. Odwołanie alarmu nie dotyczy sytuacji, w której zostanie on uruchomiony przy pomocy przycisku SOS. Niezależnie od rodzaju alertu (SOS, czy tego, przy pomocy detektora upadku), opiekun otrzymuje także informację o dokładnej lokalizacji swojego bliskiego

Bateria i teleopieka

Przy pomocy alarmu o niskim stanie baterii, opaska powiadomi użytkownika o konieczności naładowania urządzenia. Smartband jest wodoodporny, chroni jednak tylko przed przypadkowym zachlapaniem. 

Z teleopieki mogą korzystać osoby, które posiadają opaskę Sidly Care (lub model Sidly One) i opłaciły abonament za usługę. Wszystkie informacje w tej kwestii dostępne są na stronie producenta.