Locon Life Plus Opaska SOS dla seniora

Opaska SOS dla seniora Locon Life Plus marki Locon

Opaska dla osoby starszej powinna być lekka, łatwa w obsłudze i solidnie wykonana. Powinna dawać seniorowi poczucie bezpieczeństwa i pewność, że w każdej sytuacji będzie mógł szybko skontaktować się ze swoimi bliskimi. Wszystkie te wymogi spełnia

Locon Life Plus — urządzenie marki Locon, do którego producent stworzył autorską aplikację Bezpieczna Rodzina

Firma Locon jest twórcą rozwiązań, które codziennie pomagają nam troszczyć się o tych, których bezpieczeństwo leży nam na sercu. W ofercie znajdziemy zegarki GPS dla dzieci, opaski SOS z GPS dla seniorów, lokalizatory GPS dla zwierząt, czy nadajniki GPS do samochodów. Tego typu narzędzia w połączeniu z dedykowaną aplikacją dla opiekuna to nieoceniona pomoc w codziennej trosce nad członkami naszej rodziny — wszystkie najważniejsze informacje mamy bowiem zawsze w zasięgu wzroku — na naszym telefonie komórkowym. 

Opaska dla osoby starszej umożliwiająca wykonanie pomiaru saturacji i tętna

Opaska dla osoby starszej Locon Life Plus to lekkie urządzenie, które senior może codziennie nosić na nadgarstku. Na wyświetlaczu można sprawdzić godzinę i datę, a także ilość zrobionych danego dnia kroków. Przede wszystkim warto jednak skupić się tu na funkcjach, dzięki którym nasz bliski może szybko i z łatwością sprawdzić swoje najważniejsze parametry życiowe. 

Opaska SOS Locon Life Plus umożliwia seniorowi wykonanie pomiaru saturacji, temperatury, tętna i ciśnienia. Jeśli Twoja mama, tata, babcia, czy dziadek gorzej się poczują, narzędzie do sprawdzenia najważniejszych funkcji życiowych będą mieć zawsze przy sobie. Wyniki pomiarów wyświetlają się na ekranie opaski. 

Co ważne, Ty, jako opiekun, również możesz sprawdzać, jak czuje się Twój bliski. Nie ma znaczenia to, czy jesteś w pracy, na wakacjach, czy odpoczywasz po całym dniu w domu — w dedykowanej do urządzenia aplikacji Bezpieczna Rodzina, z łatwością sprawdzisz tętno i ciśnienie seniora, a już wkrótce także jego saturację i temperaturę. 

Opaska GPS, która może uratować życie seniora

Opaska z GPS Locon Life Plus ma realny wpływ na bezpieczeństwo Twojego bliskiego. Urządzenie zostało wyposażone w czujnik upadku — jeśli Twój rodzic, dziadek lub babcia zasłabną, spadną ze schodów, czy ulegną wypadkowi i się przewrócą — na Twój telefon natychmiast zostanie wysłane powiadomienie!

To jednak nie wszystko. Opaska SOS posiada wbudowany guzik SOS, który służy do wysyłania szybkich alertów. Jeśli Twój bliski źle się poczuje, zgubi się i zapomni drogi do domu, po naciśnięciu jednego przycisku, wyśle do Ciebie i osób określonych w aplikacji alarm SOS ze swoją dokładną lokalizacją

Tego typu funkcje to ogromne wsparcie dla seniorów, którzy wreszcie mogą czuć się bezpiecznie. Starsze osoby potrzebują mieć poczucie, że w każdej chwili mają na kogo liczyć i w razie czego, pomoc dotrze do nich najszybciej jak to możliwe.

Opaska Locon Life Plus z aplikacją dają Ci szansę na szybkie podjęcie działań i dotarcie do seniora ze wsparciem.

Opaska dla osoby starszej z kartą SIM

Opaska SOS Locon Life Plus posiada wbudowaną kartę SIM, na którą nie trzeba podpisywać żadnej umowy. Urządzenie doskonale sprawdza się jako alternatywa telefonu komórkowego — wykonuje i odbiera połączenia. Co więcej, senior otrzymuje nielimitowane minuty na rozmowy, może więc dzwonić do swojego opiekuna w każdej chwili. 

Na jakiej zasadzie działa opaska Locon Life Plus?

Dzięki wbudowanym modułom GPS, GSM i Wi-Fi, opaska Locon Life Plus jest także mini lokalizatorem, który senior nosi na nadgarstku. Urządzenie wysyła sygnał do aplikacji, którą opiekun ma na swoim telefonie, dzięki czemu możliwe jest natychmiastowe i dokładne określenie tego, gdzie w danej chwili przebywają nasi rodzice, czy dziadkowie

Lokalizacja sprawdza się doskonale zwłaszcza, kiedy wiemy, że nasi bliscy mają problemy z pamięcią. Aby upewnić się, że senior bezpiecznie po spacerze, czy wizycie lekarskiej wrócił do domu, wystarczy jedno spojrzenie w telefon

Oprócz natychmiastowej lokalizacji, opiekun, dzięki aplikacji, ma także dostęp do nasłuchu otoczenia, czy historii lokalizacji i odbiera najważniejsze powiadomienia, w tym alerty SOS, czy te związane z nagłym upadkiem starszej osoby. 

Pozostałe funkcje opaski Locon Life Plus

Funkcja telefonu i możliwość wykonywania pomiarów to oczywiście nie wszystko. Opaska Locon Life Plus i dedykowana do niej aplikacja Bezpieczna Rodzina, umożliwiają także ustawienie indywidualnych stref bezpieczeństwa, przesyłanie wiadomości głosowych, czy odbieranie powiadomień o niskim stanie baterii urządzenia

Dane techniczne

Opaska Locon Life Plus jest odporna na zachlapania (IP66). Posiada akumulator 580mAh li-po oraz wyświetlacz OLED 0,95’’.

Dokładność lokalizacji GPS wynosi od 5 do 15 metrów, GSM > 200 metrów, a Wi-Fi między 20, a 100 metrów.