Calmean Senior Watch 2

Calmean Senior Watch to zegarek, którego głównym zadaniem jest natychmiastowe informowanie opiekuna starszej osoby o tym, gdzie przebywa senior. Dzięki tego typu inteligentnym rozwiązaniom troska o naszych bliskich staje się dużo prostsza, szybsza i z pewnością bardzo wygodna. 

Marka Calmean specjalizuje się w sprzedaży inteligentnych urządzeń takich jak smartwatche dla dzieci, lokalizator dla zwierzaka, nadajnik GPS do auta, czy lokalizator personalny. Firma w 2019 roku otrzymała nagrodę Laur Konsumenta – Odkrycie 2019.

Wygodne korzystanie z zegarka 

Model Calmean Senior Watch już na pierwszy rzut oka wyróżnia się dużym, kolorowym, dotykowym ekranem, który ma ułatwiać seniorom korzystanie z urządzenia. Większy rozmiar smartwatcha umożliwił zastosowanie w nim baterii o naprawdę dużej pojemności — 600 mAh. Inteligentny zegarek wyposażony jest w przycisk SOS. Jego użycie przez osobę potrzebującą natychmiastowej pomocy, uruchamia wykonanie połączenia telefonicznego do głównego opiekuna oraz wysyłkę wiadomości tekstowych do pozostałych dwóch opiekunów zapisanych w aplikacji.

zegarek dla seniora marki calmean

Najważniejsze funkcje zegarka dla seniora marki Calmean

Opiekun osoby starszej, która nosi smartwatch na swoim nadgarstku, ze wszystkich funkcjonalności korzysta z poziomu zainstalowanej na swoim telefonie aplikacji premium Calmean Control Center. Dzięki aplikacji i licencji Calmean jesteśmy w stanie precyzyjnie zlokalizować seniora, ustawić na mapie strefy, w których starsza osoba powinna przebywać, czy uruchomić nasłuch otoczenia, kiedy z naszym bliskim zbyt długo nie ma kontaktu. 

Ponieważ smartwatch posiada zainstalowaną kartę SIM, nie musimy dodatkowo martwić się jej zakupem. Urządzenie dzwoni i odbiera połączenia przychodzące, z powodzeniem może więc zastąpić telefon komórkowy. 

W zegarku dla seniora marki Calmean znajdziemy także dodatkowe czujniki, które jeszcze lepiej pomogą nam chronić naszych bliskich i w razie potrzeby natychmiast udzielić im pomocy. Czujnik upadku wykryje nagłe, silne ruchy i wyśle do opiekuna odpowiedni alarm, a pulsometr w kilka sekund określi puls naszego bliskiego. 

Funkcje dodatkowe

Senior Watch Calmean posiada także inne udogodnienia. Z całą pewnością możemy do nich zaliczyć budzik, krokomierz, możliwość ustawienia alarmów czasowych i przypomnień, czy funkcję przypominania o lekach. Starsza osoba może także wysłać do opiekuna krótką wiadomość głosową oraz korzystać z licznika kalorii. Dzięki dużej pojemności baterii z urządzenia można korzystać dłużej, a kiedy poziom jego energii spadnie, opiekun zostanie od razu o tym fakcie powiadomiony na swój telefon komórkowy.