Nasłuch otoczenia

Zegarek dla seniora z funkcją nasłuchu otoczenia

Chociaż nasłuchiwanie drugiej osoby może nam się kojarzyć negatywnie, trzeba z całą stanowczością stwierdzić, że bywa ono bardzo przydatne. Jeśli korzystamy z tej funkcji w określonych momentach, kiedy chcemy się jedynie upewnić, że ze zdrowiem i bezpieczeństwem bliskiej nam osoby nie dzieje się nic złego, nie robimy nic, co mogłoby wzbudzić złość w osobie, którą nasłuchujemy. Dlaczego pośród wielu dostępnych na rynku urządzeń warto wybrać takie, które posiada opcję nasłuchu? Powodów jest co najmniej kilka. 

Pewność, że bliski jest bezpieczny

Zegarek dla seniora to bez wątpienia urządzenie, które może spowodować, że nasz bliski będzie czuł się pewniej i bezpieczniej. Poczucie, że w razie problemu starsza osoba może szybko wezwać pomoc, daje naprawdę dużo i zdejmuje z pleców ogrom stresu, zwłaszcza u seniorów, którzy na co dzień mieszkają sami. A owo bezpieczeństwo gwarantuje nie tylko funkcja SOS, czy możliwość lokalizowania, ale także nasłuch otoczenia. Jeśli nie masz możliwości, by codziennie spotykać się z rodzicami, babcią lub dziadkiem, a chcesz mieć pewność, że wszystko u nich w porządku, nasłuch pozwoli Ci to bardzo szybko ustalić. 

Jeśli osoba, o którą chcesz się troszczyć mieszka sama i chociaż jesteście w stałym, codziennym kontakcie telefonicznym, i tak się o nią martwisz, funkcja nasłuchu sprawi, że przestaniesz się stresować. Nie musisz seniora podsłuchiwać przez cały dzień, wystarczy, że uruchomisz w aplikacji tę funkcję dosłownie na chwilę, a kiedy będziesz już pewien, że wszystko jest w porządku, po prostu ją wyłączysz. 

Jak działa nasłuch otoczenia?

Nasłuch otoczenia w zegarku dla seniora uruchamiany jest za pomocą aplikacji, którą na swoim telefonie instaluje opiekun. Funkcja ta jest całkowicie dyskretna — starsza osoba nie wie, w którym momencie troszczący się o jej bezpieczeństwo bliski uruchamia tę opcję. Senior nie otrzymuje na swoje urządzenie żadnego powiadomienia, możemy więc spokojnie posłuchać tego, co robi, kiedy brak kontaktu z jego strony wzbudzi w nas niepokój

Po uruchomieniu w aplikacji tej funkcji, najczęściej albo połączymy się bezpośrednio z zegarkiem, albo po kilku sekundach smartwatch seniora do nas zadzwoni. Oczywiście połączenie będzie automatyczne. Nie przeszkadzając naszym rodzicom lub dziadkom możemy z łatwością zweryfikować, czy nie dzieje się z nimi nic niepokojącego. 

Kiedy uruchomić nasłuch otoczenia?

Odpowiedź na to pytanie właściwie nasuwa się sama — zawsze, kiedy coś wzbudzi nasz niepokój. Zawsze, kiedy z bliskim długo nie będzie kontaktu i zawsze, kiedy będziemy chcieli upewnić się, że nasi rodzice, czy dziadkowie nie potrzebują pomocy. Wyobraź sobie sytuację, kiedy ktoś z Twojego najbliższego otoczenia, ważna dla Ciebie osoba przez cały dzień nie odbiera telefonu i nie oddzwania, a po uruchomieniu nasłuchu słyszysz, że przebywa przy ruchliwej ulicy — dzięki jednej prostej funkcji możesz natychmiast zareagować, powiadomić odpowiednie służby, zlokalizować seniora, czy samemu szybko udać się na miejsce. 

Nasłuch może nas też oczywiście uspokoić — może okazać się, że bliski przebywa w gronie przyjaciół, udał się do kościoła, czy przedłużyła się jego wizyta lekarska. I w jednym i w drugim przypadku funkcja nasłuchu pomoże nam trzymać rękę na pulsie!