kAlert

Kalert to wielofunkcyjna opaska dla starszej osoby firmy Kronos — marki, która zajmuje się rozwojem nowoczesnych technologii związanych z bezpieczeństwem. Jednym z produktów oferowanych przez przedsiębiorstwo jest właśnie opaska dla seniora — produkt do teleopieki. Starsza osoba, która codziennie nosi na nadgarstku tego typu narzędzie, może czuć się w pełni zaopiekowana — wie, że w każdej sytuacji może liczyć na swojego bliskiego.

opska kAlert

Opaska kAlert — wygląd i aplikacja

Już na pierwszy rzut oka, opaska kAlert wygląda bardzo profesjonalnie — uwagę przyciąga jej nietuzinkowy i stylowy design. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i cechuje je mnogość funkcji, które do dyspozycji ma nie tylko użytkownik, ale też opiekun z poziomu dedykowanej aplikacji dostępnej w polskiej wersji językowej na systemy Android i iOS. W aplikacji, o której można powiedzieć, że jest głównym centrum sterowania, możemy korzystać z lokalizacji GPS, otrzymywać powiadomienia i alerty, czy wyniki wykonanych pomiarów. 

Opaska jak zegarek dla seniora — najważniejsze funkcje

Chociaż opaska kAlert umożliwia korzystanie z wielu funkcji, jej główną opcją, podobnie zresztą jak w przypadku innych tego typu urządzeń, jest możliwość powiadomienia bliskich o potrzebie pomocy przy użyciu przycisku SOS. Nagłe dolegliwości zdrowotne, wypadek, niespodziewana sytuacja — niezależnie od tego, co przytrafi się naszemu seniorowi, mając tego typu smartband na nadgarstku, będzie on mógł natychmiast poprosić o wsparcie swojego opiekuna. Guzik SOS zajmuje całą powierzchnię przedniego panelu urządzenia, a dodatkowe wyposażenie w język Braille’a powoduje, że z omawianego narzędzia mogą korzystać także osoby niewidome i niedowidzące. 

Bardzo znaczącą funkcją, z której dzięki aplikacji i urządzeniu może korzystać opiekun, jest lokalizacja. Aktualne miejsce pobytu seniora określane jest za pośrednictwem GPS, LBS, Wi-Fi, GSM lub BTS. Znając precyzyjną lokalizację naszego bliskiego, jesteśmy w stanie szybko mu pomóc lub skierować do niego odpowiednie służby. Jeśli mamy w najbliższym otoczeniu osoby chore na demencję, Alzheimera, czy takie, które po prostu od czasu do czasu miewają problemy z pamięcią, na pewno warto wyposażyć je w opaskę, która w każdej chwili będzie mogła je zlokalizować. 

Opaska jak zegarek dla seniora w trosce o bezpieczeństwo naszych bliskich

Lokalizacja i przycisk SOS to nie wszystko — aby móc w pełni troszczyć się o bezpieczeństwo naszych bliskich, warto korzystać także z innych funkcji oferowanych przez urządzenie. Opaska kAlert, dzięki zastosowaniu w niej karty SIM, daje możliwość korzystania ze smartbandu jak z telefonu komórkowego. Co więcej, jeśli senior źle się poczuje i nie będzie w stanie odebrać połączenia przychodzącego, urządzenie samo je odbierze

Opaska marki Kronos posiada także inną, bardzo ważną funkcję — wyczuwa upadek. Jeśli Twój bliski upadnie, a nagła utrata przytomności uniemożliwi skorzystanie z przycisku SOS, uruchomiony zostanie mechanizm, który wyśle natychmiastowe powiadomienie o niepokojącym zdarzeniu do opiekuna. 

Pozostałe funkcje i udogodnienia

Opaska kAlert jest wielofunkcyjnym urządzeniem, które oprócz wymienionych wyżej opcji, umożliwia także pomiar pulsu i ciśnienia (pomiary mogą odbywać się cyklicznie, np. co 15 minut — wszystko zależy od częstotliwości, jaką ustawi opiekun). Znajdziemy tu także krokomierz i bardzo pojemną baterię — jak twierdzi producent, umożliwia ona korzystanie z urządzenia (w zależności od korzystania i konfiguracji ustawień opaski) nawet przez 108 godzin, czyli ponad 4 doby. Co więcej, po użyciu przycisku znajdującego się na bocznym panelu smartbandu, dowiemy się, jaki jest aktualny poziom naładowania baterii. 

Opaska jest wodoodporna na poziomie IP67 — nie zaszkodzi jej silny strumień wody, zachlapanie, czy krótkotrwałe zanurzenie, jednak należy pamiętać, by nie zanurzać jej na głębokość powyżej 1 metra.