Locon Opaska dla seniora LocoLife

Zegarek dla seniora z powodzeniem można zastąpić także innym, równie praktycznym urządzeniem, które służy do zdalnej opieki nad bliską osobą. Tego typu narzędziem jest Opaska SOS z GPS model LocoLife proponowana przez firmę Locon — twórcę platformy Bezpieczna Rodzina.

Marka, oprócz opaski dla seniora, w swoim asortymencie posiada także inne produkty, które mają na celu chronić najbliższe nam osoby i umożliwić nam jak najlepszą i jak najdokładniejszą zdalną opiekę. Na stronie Bezpiecznej Rodziny znajdziemy smartwatch GPS dla dziecka, lokalizator dla zwierzaka, czy nadajnik GPS do auta. Ponadto, firma do wszystkich urządzeń stworzyła własną, w pełni polską aplikację Bezpieczna Rodzina. Dzięki temu, w jednym miejscu mamy najważniejsze informacje dotyczące wszystkich naszych bliskich oraz cennych rzeczy.

Opaska SOS jak zegarek dla seniora

Oczywiście opaska marki Locon różni się od typowego zegarka dla seniora i można to zauważyć już na pierwszy rzut oka. Są to jednak różnice bardziej wizualne — opaska nie posiada wyświetlacza, na którym znajdziemy godzinę i datę — ma za to dwa duże i widoczne przyciski, co wbrew pozorom może okazać się lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli szukamy urządzenia dla osoby starszej, czy takiej, która ma problemy ze wzrokiem. Dużego guzika SOS, dzięki któremu senior będzie mógł natychmiast wezwać na pomoc swojego opiekuna, nie sposób nie zauważyć. Drugi przycisk, z symbolem mikrofonu, służy do odbierania połączeń przychodzących.

Opaska z kartą SIM i aplikacją Bezpieczna Rodzina

Opaska SOS LocoLife posiada zainstalowaną już kartę SIM i działa z autorską, w pełni polską aplikacją Bezpieczna Rodzina stworzoną przez firmę Locon. Urządzenie dodamy do usługi na swoim telefonie komórkowym w prostych 3 krokach, jest to duże ułatwienie, ponieważ właściwie natychmiast możemy zacząć opiekować się naszym bliskim. Decydując się na ten model opaski, wybieramy od razu pakiet, dzięki któremu będziemy mieć dostęp do natychmiastowej i precyzyjnej lokalizacji, historii lokalizacji, wszystkich najważniejszych powiadomień, czy funkcji zdalnego pomiaru tętna i ciśnienia. Zachętą jest z pewnością brak ukrytych kosztów — niestety często zdarza się tak, że po zakupie zegarka, kiedy chcemy zacząć korzystać z urządzenia, okazuje się, że należy wykupić dodatkowe minuty, zapłacić za transfer danych, czy aplikację. W przypadku firmy Locon jesteśmy dokładnie informowani o wszystkim od samego początku.

Zalety opaski LocoLife

Dzięki dwóm dużym przyciskom opaska jest idealnym urządzeniem dla starszych osób. Jest bardzo prosta w obsłudze — jeśli senior nagle zasłabnie, ulegnie wypadkowi lub przydarzy mu się jakakolwiek niecodzienna sytuacja, wystarczy, że przytrzyma guzik SOS, a po zaledwie 3 sekundach powiadomienie z prośbą o pomoc i najszybszą trasą dotarcia pojawi się na telefonie opiekuna. Urządzenie odbiera połączenie przychodzące wyłącznie od osób zapisanych wcześniej w aplikacji. Samo dzwoni jedynie w momencie wywoływania SOS. 

Opaska LocoLife posiada wbudowany czujnik upadku. Jeśli Twój bliski upadnie, zemdleje, czy spadnie ze schodów, na Twoim telefonie natychmiast pojawi się powiadomienie. Dzięki aplikacji z łatwością ustawimy indywidualne strefy bezpieczeństwa i odbierzemy powiadomienie o niskim stanie baterii. Nawet jeśli nasz bliski zapomni naładować swoją opaskę, będziemy mogli mu o tym przypomnieć. Co więcej, LocoLife umożliwia także wysłanie krótkiej, 15-sekundowej wiadomości głosowej.

Wygoda użytkowania

Opaska SOS marki Locon jest wodoodporna na poziomie IP65. Oznacza to, że senior może swobodnie myć w niej ręce i nie przejmować się przypadkowym zachlapaniem. Urządzenie senior nosi na nadgarstku tak jak zwykły zegarek. Ten zamiennik smartwatcha jest bardzo lekki i posiada akumulator 600 mAh li-po. Lokalizacja odbywa się poprzez moduły GPS, Wi-Fi i GSM.