Zegarek dla seniora z funkcją telefonu

Czy wiesz, że możesz być ze swoimi rodzicami lub dziadkami w stałym kontakcie bez konieczności używania przez nich telefonu komórkowego? Zegarek dla seniora to innowacyjne i wygodne rozwiązanie, które znacząco poprawia komfort i ułatwia sprawowanie opieki nad starszą osobą. Koniec z wymówkami o wyciszonym, wyłączonym lub odłożonym smartfonie — ponieważ połączenia na inteligentny zegarek nie można przeoczyć, masz pewność, że Twój bliski zawsze będzie w Twoim zasięgu!

Zegarek dla seniora, który dzwoni — jak to działa?

Pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób odbywa się rozmowa na smartwatch starszej osoby? Nie ma w tym nic skomplikowanego. Na początek warto jednak zaznaczyć, że zegarek dla seniora musi być wyposażony w aktywną kartę SIM. Nawet jeżeli nie będzie na niej dostępnych minut na połączenia wychodzące, nasz bliski cały czas będzie mógł odbierać od nas połączenia. Kiedy smartwatch wyposażony jest w kartę SIM, nasz bliski ma możliwość korzystania z niego tak, jak z telefonu komórkowego. Nawigacja urządzenia jest bardzo prosta, najczęściej opiera się na kilku kliknięciach w guzik umieszczony na kopercie, lub — w modelach dotykowych — na przesuwaniu ekranu i uruchomieniu pożądanej funkcji. Ponieważ zegarek dla seniora wyposażony jest w głośnik i mikrofon, rozmowa z drugą osobą odbywa się w trybie głośnomówiącym. Nasz bliski usłyszy nas zatem bez problemu, a i my możemy być spokojni o jakość połączenia. 

Smartwatch, a smartfon

Nie da się ukryć, że telefon komórkowy posiada wiele zalet i jest bardzo przydatny. Z pewnością jednak niejednokrotnie Twój bliski zapomniał go naładować, położył go w miejscu, o którym zapomniał, czy wyciszył i nie usłyszał przez to dzwonka. Starsze osoby częściej gubią tego typu urządzenie i nie da się ukryć, że są łatwym celem złodziei i kieszonkowców. Warto więc wyposażyć naszych rodziców, czy dziadków, w coś, co zawsze będą mieć przy sobie — wygodny i praktyczny zegarek dla seniora, który nosi się na nadgarstku. Ponieważ nasz bliski będzie miał urządzenie stale przy sobie, z pewnością zauważy, kiedy będziemy do niego dzwonić i nawet jeśli nie będzie mógł w danym momencie odebrać, oddzwoni do nas później. Unikniemy w ten sposób nerwów i niepokoju o bezpieczeństwo ważnych dla nas osób. 

Czy smartwatch jako telefon jest wygodny?

Zdecydowanie tak! Kiedy słyszymy dzwonek telefonu, często musimy szukać urządzenia w torebce, czy plecaku. Kiedy senior ma na swoim nadgarstku inteligentny zegarek, może natychmiast odebrać połączenie przychodzące. Co więcej, jeśli znajdzie się w sytuacji, która wzbudzi jego niepokój, lub źle się poczuje, również będzie miał możliwość szybkiego skontaktowania się ze swoim opiekunem. Smartwatch z funkcją telefonu to ogromna wygoda — to świetne rozwiązanie dla wszystkich seniorów — zarówno tych samodzielnych, jak i tych, którymi stale należy się opiekować. 

Zegarek dla seniora z kartą SIM

O czym należy pamiętać przy wyborze urządzenia dla naszego bliskiego? Zegarek dla seniora powinien być wyposażony w kartę SIM — unikamy dzięki temu kłopotliwego dopasowywania karty i zakupu jej na własną rękę. Dobrze, jeśli producent proponuje nam dedykowaną aplikację do urządzenia, która posiada funkcję książki telefonicznej. W takiej aplikacji mamy możliwość wpisania najczęściej 10 różnych numerów — co ważne, tylko zapisane osoby będą mogły zadzwonić na smartwatch seniora i tylko z nimi nasz bliski będzie mógł się kontaktować. Dzięki tej funkcji mamy pewność, że na numer naszego bliskiego nie dodzwonią się żadne obce numery, w tym także ankieterzy, czy oszuści.