Pozostałe funkcje

Zegarek dla seniora — pozostałe funkcje

Zegarek dla seniora jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Spełnia się nie tylko jako ciekawy i elegancki dodatek, czy gadżet — przede wszystkim pomaga opiekunom chronić swoich bliskich o każdej porze, z dowolnego miejsca. Dzięki smartwatchowi samopoczucie starszej osoby jest na bieżąco monitorowane, a ona sama czuje się w pełni zaopiekowana. Najważniejsze funkcje urządzenia, takie jak możliwość wykonywania połączeń, przypomnienie o lekach, czy opcja wysyłania SOS zostały opisane już w poprzednich artykułach, ale zegarek dla seniora ma jeszcze inne, równie ważne opcje, o których trzeba powiedzieć. 

Detektor upadku

Można powiedzieć, że funkcja ta jest zastępcą przycisku SOS. W przypadku gwałtownego i nagłego zasłabnięcia, czy wypadku, starsza osoba może nie być w stanie użyć guzika alarmowego. Kiedy osunie się na ziemię, urządzenie wyśle komunikat do aplikacji, a ta wygeneruje powiadomienie do opiekuna starszej osoby. 

Pulsometr i ciśnieniomierz

Funkcje umożliwiające sprawdzenie, w jakiej formie jest nasz senior danego dnia. Używając aplikacji, możemy sprawdzić zarówno ciśnienie jak i tętno naszego bliskiego. Niektóre urządzenia pozwalają nawet na zbadanie tych parametrów przez samego seniora. Tę funkcję posiadają jednak bardziej zaawansowane zegarki, nie znajdziemy jej w każdym modelu. 

Zegarek

Inteligentny smartwatch to także zegarek, który pokazuje bieżącą godzinę i datę. W połączeniu z eleganckim paskiem może stanowić bardzo pożądany i schludny dodatek dla każdego seniora. 

Krokomierz

Funkcja, która może zmobilizować seniora do ruchu i pomóc mu w pokonywaniu własnych, codziennych rekordów. Z pewnością może przyczynić się do poprawy formy i lepszego zdrowia!

Czujnik zdjęcia z ręki

Niektóre modele posiadają czujnik zdjęcia z ręki. Oznacza to, że w momencie, w którym nasz bliski postanowi zdjąć urządzenie z nadgarstka, lub kiedy je zgubi, natychmiast na naszym telefonie pojawi się alert z odpowiednią informacją.

Wodoodporność

Wbrew pozorom jest to bardzo ważna funkcja ponieważ w dużej mierze to od niej zależy działanie urządzenia. Dobrze, kiedy zegarek dla seniora jest odporny chociaż na zachlapania i starsza osoba może w nim swobodnie myć ręce. Wybierając smartwatch, weźmy pod uwagę to, że nie każdy senior będzie pamiętać o zdjęciu go z ręki, kiedy będzie chciał umyć ręce, czy pozmywać naczynia.   

Monitor snu

Aby mieć pełnię wiedzy o tym, jak śpi nasz bliski, musi mieć on urządzenie na nadgarstku przez całą noc. Może być to niekomfortowe, niemniej niektóre modele przesyłają do aplikacji informacje o jakości snu naszego seniora. 

Alarm o niskim stanie baterii

Praktycznie wszystkie modele zegarków powiadomią użytkownika o niskim stanie baterii poprzez sygnał dźwiękowy. Niektóre modele mają jednak jeszcze inne udogodnienia polegające na wysyłaniu informacji o konieczności naładowania zegarka do opiekuna. Senior może zapomnieć, może nie usłyszeć, może ładować urządzenie za krótko — dobrze, jeśli opiekun ma nad tym kontrolę!