Aplikacje do zegarków dla seniora

Większość dostępnych na rynku zegarków seniora jest kompatybilna z aplikacją na smartfona, którą obsługuje opiekun. Aplikacja pełni wiele funkcji, między innymi pozwala na sprawdzenie lokalizacji ukochanej osoby. Dzięki niej możesz w łatwy i szybki sposób skontaktować się ze starszym rodzicem lub dziadkiem każdej porze dnia i nocy. Przed pobraniem aplikacji upewnij się, że w zegarku GPS znajduje się aktywna karta SIM z działającym dostępem do internetu oraz że karta SIM obsługuje sieć 2G.

Zegarek dla seniora – technologia bezpieczeństwa

Kto powiedział, że smartwatch nie jest przydatny dla seniorów? Dla jednych inteligentne zegarki są modą, dla innych wspaniałą technologią. Ale dla osób starszych mogą stać się naprawdę przydatnym urządzeniem. Na przykład mogą przypominać o lekach, śledzić codzienną aktywność, a nawet ostrzegać bliskich o nagłych wypadkach. Niektóre zegarki dla seniora mogą również odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne, co jest szczególnie przydatną funkcją. W przeciwieństwie do telefonu zegarek będzie towarzyszył seniorowi przez cały czas.

Najważniejsze funkcje aplikacji

Aplikacje na smartfona, tablet lub przeglądarkę internetową posiadają wiele funkcji, dzięki którym opiekun osoby starszej może pełnić nad nią nadzór, jeśli akurat nie może być w jego najbliższym otoczeniu. Jednak urządzenia, jak i sama, aplikacja zostały tak skonstruowane, żeby nie odbierać poczucia samodzielności osobie starszej. Przygotowaliśmy listę najważniejszych funkcji, dla których warto kupić dziecku zegarek GPS.

Całodobowe sprawdzenie lokalizacji

Bezpieczeństwo naszych starszych rodziców jest czymś, z czym wielu z nas będzie się zmagać w miarę upływu lat. Wszyscy chcemy mieć pewność, że są oni bezpieczni w swoich domach. Zawsze istnieje obawa, że seniorzy z demencją mogą zapomnieć gdzie się znajdują, jeśli wyjdą samotnie z domu. Dlatego zegarek dla seniora z GPS obserwuje ruchy starszego rodzica, gdy nie ma Cię w pobliżu, a miejsce jego przebywania możesz w każdej chwili sprawdzić w aplikacji.

Strefy bezpieczeństwa

Opiekun może ustawić na mapie strefy, w których często przebywa osoba starsza. Gdy opuści taką strefę, opiekun otrzyma stosowny alert. Dzięki czemu może szybko zareagować i skontaktować się z seniorem, żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku.

Książka telefoniczna

Opiekun w aplikacji może dodać od kilku do nawet kilkunastu numerów, które mogą się skontaktować z seniorem, co pozwala uchronić bliskiego przed oszustwami.

Przycisk SOS

Po naciśnięciu przez seniora przycisku SOS w jego zegarku, aplikacja będzie dzwonić do numerów alarmowych, które wcześniej opiekun wprowadza w ustawieniach. Ponadto zostanie wysłany do nich również SMS z ostatnią lokalizacją bliskiego.

Pulsometr oraz przypomnienia o wzięciu leków

W aplikacji szybko i wygodnie ustawisz dni i godziny, w których Twój bliski powinien wziąć swoje lekarstwa. Dzięki temu, że informacja ta zapisana będzie w telefonie, zegarek z pulsometrem w konkretnym czasie, wyraźnym sygnałem dźwiękowym przypomni seniorowi o ważnych dla zdrowia tabletkach. Opiekun w aplikacji może także zdalnie zmierzyć puls rodzica lub dziadka. Dzięki tej funkcjonalności może kontrolować stan zdrowia schorowanej, ukochanej osoby.

Najpopularniejsze aplikacje do zegarków dla seniora

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji oferujących wyżej wspomniane funkcje, a nawet o wiele więcej. Przeważnie są dostępne w języku polskim, tak aby wszystkim ułatwić ich obsługę. Większość producentów zegarków dla seniorów oferuje dedykowane aplikacje na telefon komórkowy dostosowane do ich urządzeń.

Aplikacja Bezpieczny Senior

Aplikacja posiada w pełni polskie oprogramowanie, które pozwala na lokalizowanie nie tylko dziecka, ale także dziadka, zwierzaka czy samochodu – w ramach aplikacji Bezpieczna Rodzina. W jednym miejscu, w razie braku kontaktu z bliskim, możesz sprawdzić jego miejsce przebywania. Aplikacja Bezpieczny Senior pozwala także na zdalne zmierzenie pulsu Twojego bliskiego. Aplikacja jest do pobrania na telefony z systemem Android oraz iOS. Dostępna jest w trzech pakietach cenowych już od 59 złotych.

Aplikacja Motus Tracker

Aplikacja jest dedykowaną usługą do Smartwatchów Watchy, które korzystają z wielu systemów lokalizacji takich jak: GPS, AGPS, LBS oraz WiFi. Pozwala to na dokładną lokalizację Twojego bliskiego. Aplikacja jest do pobrania na telefony z systemem Android oraz iOS i jest bezpłatna.

Aplikacja Trackimo

Dzięki intuicyjnej aplikacji mobilnej i dostępowi przez WWW szybko sprawdzisz, gdzie aktualnie przebywa Twój dziadek. Jeśli opuści dom lub szpital otrzymasz powiadomienie na telefon. W cenie urządzenia otrzymuje się roczną, darmową subskrypcję aplikacji, działającą na całym świecie. Aplikacja jest do pobrania na telefony z systemem Android oraz iOS.

Aplikacja CALMEAN

Aplikacja Kontrola Rodzicielska CALMEAN w łatwy i szybki sposób umożliwia zarządzanie wszystkimi urządzeniami do kontroli rodzicielskiej: smartwatchami dla dzieci, smartwatchami dla seniorów, pet trackerami, trackerami GPS, oraz innymi podobnymi urządzeniami. Aplikacja jest do pobrania na telefony z systemem Android oraz iOS i jest bezpłatna.