OBB EWCare100

Nowoczesny design, czytelny wyświetlacz i łatwo wyczuwalne przyciski. Smartwatch EwCare100 to inteligentny smartwatch dla seniora, który dzięki swoim funkcjom nie tylko daje starszym osobom poczucie bezpieczeństwa, ale jest także ciekawym gadżetem pomagającym utrzymać dobrą formę. Urządzenie działa z aplikacją SeTracker lub Setracker2. W zestawie brak jest karty SIM — aby zegarek działał poprawnie, musimy zadbać o nią we własnym zakresie. 

EWCare100 — najważniejsze funkcje

Smartwatch EWCare100 to urządzenie, które pomoże otoczyć opieką najbliższe osoby, przy których z różnych względów nie możemy być przez cały czas. Inteligentny zegarek posiada wbudowany przycisk SOS — za każdym razem, kiedy senior źle się poczuje lub wymagać będzie natychmiastowej pomocy, używając jednego guzika, powiadomi opiekuna o potrzebie wsparcia

Bardzo ważną funkcję w trosce o bezpieczeństwo seniora pełni tu także czujnik upadków. Kiedy urządzenie wykryje omdlenie lub upadek, wyświetli na ekranie stosowny komunikat. Jeśli alert nie zostanie anulowany przez osobę noszącą na nadgarstku opaskę, na numery telefonów opiekunów wysłane zostanie powiadomienie. Funkcja ta jest bardzo przydatna, ponieważ senior nie zawsze może być w stanie samodzielnie użyć przycisku SOS. 

Lokalizacja, strefy bezpieczeństwa i komunikacja głosowa

Smartwatch EWCare100 lokalizuje seniora przy pomocy trzech technologii: GPS, LBS i Wi-Fi. Dzięki zainstalowanej na telefonie aplikacji, opiekun w każdej chwili może więc sprawdzić, w którym miejscu aktualnie przebywa jego bliski. Ale na tym nie koniec. Na swoim smartfonie opiekun ustawi też strefy bezpieczeństwa, będzie miał możliwość monitorowania dźwięków otoczenia, czy wykonania połączenia głosowego na smartwatch. Ponieważ smartband zapewnia dwutorową komunikację, senior będzie mógł z niego zadzwonić. 

Pozostałe funkcje EWCare100

Oprócz lokalizacji, detekcji upadków, czy możliwości wysłania powiadomienia SOS, smartwatch EWCare100 umożliwia także zdalny pomiar tętna — jeśli opiekuna martwić będzie samopoczucie seniora, z łatwością skorzysta z funkcji pomiaru przy pomocy aplikacji. Z poziomu telefonu komórkowego z łatwością można ustawić przypomnienie o lekach, czy tryb „Nie przeszkadzać”, np. kiedy bliski przebywa na ważnej wizycie lekarskiej. Smartwatch dla seniora EWCare100 ma także funkcję powiadomień o braku aktywności użytkownika. Jeśli właściciel opaski zbyt długo przebywa w bezruchu, urządzenie przypomni o konieczności poruszenia się przy pomocy wibracji.