Funkcja SOS

Zegarek dla seniora — funkcja SOS

Jeszcze do niedawna główną i podstawową funkcją wszystkich zegarków był wyłącznie pomiar czasu. Dzisiaj, dzięki inteligentnym technologiom, te urządzenia mogą znacznie więcej! Są bardziej funkcjonalne i przynoszą nam wymierne korzyści w codziennym życiu. Smartwatch to obecnie nie tylko czasomierz — to doskonałe narzędzie, które pomaga milionom ludzi na całym świecie troszczyć się o swoich bliskich. Dzięki wyposażeniu go w przycisk SOS, starsza osoba, której podarujemy zegarek dla seniora, może czuć się w pełni komfortowo, ponieważ wie, że w każdej chwili, nawet kiedy jest sama, może liczyć na pomoc. Biorąc pod uwagę pęd dzisiejszego świata, funkcja SOS jest wspaniałym wsparciem dla tych, którzy na co dzień potrzebują troski swoich bliskich. 

Co to jest przycisk SOS i do czego służy

Przycisk SOS znajduje się najczęściej z boku inteligentnego zegarka lub tuż przy jego ekranie. Niezależnie od jego lokalizacji, ma na celu jedno — pomóc powadomić opiekuna o tym, że jego bliski pilnie potrzebuje jego wsparcia. Po wciśnięciu i przytrzymaniu przez kilka sekund tego niewielkiego guzika, ze smartwatcha wysyłany jest alert. Osoba, która go odbierze, już po chwili od zdarzenia wie, że dzieje się coś niepokojącego i musi szybko zareagować. Cenny czas na przybycie do seniora, czy wezwanie odpowiednich służb nie wydłuża się w nieskończoność, a co za tym idzie — mamy większą szansę na udzielenie pomocy, a nawet uratowanie życia naszego bliskiego

Ponieważ zegarek dla seniora najczęściej posiada wbudowany moduł GPS, w alercie, który przychodzi na telefon opiekuna, oprócz informacji o zagrożeniu, może pojawić się także dokładna lokalizacja oraz najszybsza droga dotarcia bliskiego. Tę funkcję ma tylko część modeli smartwatchy, niemniej jest ona wyjątkowo przydatna i może znacznie przyspieszyć całą akcję ratunkową. 

Jaką rolę pełni przycisk SOS?

Zegarek dla seniora z przyciskiem SOS to przede wszystkim gwarancja spokoju o bezpieczeństwo naszych bliskich. Dla starszej osoby to z kolei dodatkowe zabezpieczenie i pewność, że nawet kiedy przebywa sama, w razie potrzeby będzie w stanie powiadomić opiekuna, że wydarzyło się coś niespodziewanego. Daje jej to niesamowity komfort psychiczny. Każdy senior przecież potrzebuje czuć się bezpiecznie i chce wiedzieć, że nie jest pozostawiony sam sobie. 

Jeśli nasz bliski zasłabnie w domu, podczas zakupów, na spacerze, czy wracając od lekarza, pewność, że po naciśnięciu jednego przycisku uzyska niezbędną pomoc, z całą pewnością pozytywnie wpłynie to na jego kondycję emocjonalną. Nasi rodzice i dziadkowie nie muszą się już bać, że w razie wypadku, gdy w pobliżu nie będzie nikogo, zostaną bez pomocy — jeśli posiadają zegarek dla seniora, mogą czuć się w pełni zaopiekowani. 

Kiedy senior powinien użyć przycisku SOS?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta i bardzo oczywista — senior powinien użyć przycisku SOS zawsze, kiedy czuje, że jest taka potrzeba. Gorsze samopoczucie, wypadek, zasłabnięcie, czy nawet sytuacja, w której bliskiego zaczepiają obcy ludzie lub w domu nachodzą oszuści — starsza osoba nie musi czuć się bezbronna. Ze smartwatchem na ręku może mieć pewność, że wystarczy jeden ruch, by wezwać pomoc. Pamiętajmy, że nie każdy senior lubi i potrafi korzystać z telefonu komórkowego. Urządzenie często może zostać odłożone w miejsce, o którym później się nie pamięta. Może się rozładować, czy zostać skradzione. Zegarek dla seniora, który nosi się na nadgarstku, bliski może mieć zawsze przy sobie, a co za tym idzie, skorzystać z niego w każdej chwili. 

Opieka nad chorym seniorem

Często jest tak, że przez mnogość obowiązków, nie możemy przez cały czas być przy naszym bliskim. Nasze możliwości na sprawowanie nad nim całodobowej opieki są niestety ograniczone. Zegarek dla seniora z funkcją powiadomień SOS wydaje się tu więc doskonałym rozwiązaniem. Funkcja SOS ogromnie przydaje się zwłaszcza u osób, które ze względu na swój wiek cierpią na choroby wieku starczego. Alzheimer, demencja, cukrzyca, choroba Parkinsona, czy nawet miażdżyca, nowotwory, osteoporoza — każda osoba cierpiąca na daną dolegliwość potrzebuje wsparcia, troski i poczucia, że nie jest pozostawiona sama sobie. Potrzebuje wiedzieć, że w razie jakichkolwiek komplikacji ze zdrowiem, zostanie jej udzielona natychmiastowa pomoc. I to właśnie dzięki funkcji SOS tę pomoc będzie miała możliwość szybko otrzymać.