Haloopaska to inteligentne urządzenie, które oferuje firma o tej samej nazwie. Mimo niewielkiego rozmiaru, opaska posiada szereg przydatnych funkcji i co ciekawe, chociaż oczywiście w znacznym stopniu może ułatwić opiekę nad seniorem, to z powodzeniem może być używana także przez dzieci, sportowców, czy osoby, które dużo czasu spędzają za kierownicą. Urządzenie możemy kupić z kartą SIM i abonamentem na 12 miesięcy, czujnikiem upadku oraz całodobową usługą teleopieki — cena uzależniona jest od wybranych przez nas opcji.
Haloopaska — wygląd i funkcja SOS
Smartband dla seniora jest prosty w obsłudze — na przednim panelu znajdują się kolorowe, definiowane przyciski, które bez problemu można zaprogramować tak, aby służyły do kontaktu z wybranymi osobami. Brak wyświetlacza nie jest tu problemem — funkcję informacyjną pełnią tu komunikaty głosowe np. dotyczące aktualnej godziny. Haloopaska działa z dedykowaną aplikacją z polską wersją językową, z poziomu której możliwe jest sterowanie funkcjami takimi jak lokalizacja, czy wszelkiego rodzaju pomiary.
Smartband Haloopaska posiada trzy przyciski SOS, z których użytkownik może korzystać w zależności od tego, w jakiej sytuacji się znajdzie. Jeden z guzików służy do natychmiastowego wysłania powiadomienia do opiekuna np. w przypadku zasłabnięcia, wypadku, czy innych niepokojących zdarzeń. Pozostałe mogą być wykorzystywane do zwykłych, codziennych kontaktów.
Lokalizacja i funkcja telefonu
Haloopaska to urządzenie działające na kartę SIM. Decydując się na zakup, sami wybieramy, czy chcemy, aby w zestawie była karta SIM z abonamentem, czy mamy swoją i producent nie musi jej dołączać. Należy jednak pamiętać, że decydując się na opcję z własną kartą, nie będziemy mieć opcji wykupienia zdalnej teleopieki, która prowadzona jest przez wykwalifikowane osoby. Dzięki karcie SIM opaska będzie mogła pełnić funkcję telefonu komórkowego — nasz bliski bez problemu będzie mógł zarówno odbierać, jak i wykonywać połączenia.
Urządzenie umożliwia komunikację z trzema numerami, które możemy przypisać do trzech znajdujących się na niej przycisków.
Lokalizacja seniora noszącego na nadgarstku opaskę możliwa jest dzięki aplikacji, którą opiekun instaluje na swoim telefonie komórkowym. Wykorzystywane są tu moduły takie jak GPS, GSM, BTS i Wi-Fi. Precyzyjne określenie miejsca pobytu starszej osoby może być kluczowe, kiedy nasz bliski cierpi na demencję, przez długi czas nie ma z nim kontaktu lub zasłabł i użył przycisku SOS. Szybka lokalizacja to ogromna szansa, że zdążymy przyjść z pomocą na czas.
Pozostałe funkcje Haloopaski
Haloopaska, chociaż jest niewielkim urządzeniem, posiada wiele funkcji, które przydają się w opiece nad osobami starszymi. Oprócz możliwości dzwonienia i odbierania połączeń, czy lokalizowania, mamy tu opcję ustawienia wirtualnego ogrodzenia i otrzymywania powiadomień o opuszczeniu przez seniora wyznaczonego obszaru. Znajdziemy tu też krokomierz, funkcję przypomnienia o lekach, czujnik zdjęcia/założenia opaski, czy opcję cyklicznego pomiaru pulsu. W ramach dodatkowych opcji możemy wykupić urządzenie z detektorem upadku, całodobową usługa telemonitoringu przez Centrum Ratunkowe i/lub kartą SIM operatora sieci PLAY bez konieczności podpisywania dodatkowych umów.
Urządzenie jest wodoodporne na poziomie IP67 — opaska jest odporna na zachlapania, krótkotrwałe zanurzenie, czy silny strumień wody. O niskim stanie baterii użytkownika poinformuje alarm.